Reference

Příběh Jakuba Süssera, který musel převážně ze zdravotních důvodů již brzy vzdát kariéru profesionálního fotbalisty, ale i tak si našel plnohodnotné uplatnění ve fotbalovém a pracovním životě v Německu.

1. FC Bad Kötzting

Jakub Süsser

2006

Jakub naskakuje ze střídačky jako jeden z nejmladších hráčů v historii české nejvyšší soutěže za Blšany do ligového zápasu proti Olomouci

Ve stejném roce se účastní ME U17 v Lucembursku, s Českou republikou podlehnou až ve finále Rusku. Na turnaji si zahrál v základní sestavě například proti Německu, za které nastoupil mimo jiné Toni Kroos.

2007

Přestup do FC Viktoria Plzeň, za první tým Jakub však odehraje pouze jeden poločas jako střídající hráč na půdě Jablonce.

2008

V sezoně 2008/2009 Jakub hostuje v druholigovém klubu FK Čáslav, se kterým se podaří postup do nejvyšší soutěže. Z administrativních důvodů si Čáslav nakonec první ligu ale nezahraje.

2009

Přestup do druholigového klubu FC Sellier & Bellot Vlašim, a.s., za který ve II. lize během dvou let nastupuje pravidelně v základní sestavě.

2011

Po třech letech strávených ve II. lize se Jakub rozhoduje pro změnu prostředí a přestupuje do německého klubu TSG Neustrelitz. S tímto týmem hned v první sezoně postupuje do Regionalligy. Po několika vleklých svalových zranění a přetržení achilovky je však zřejmé, že profesionální kariéra se nejspíš již nadobro vzdálila.

2013

Jakub se rozhoduje pro přestup do bavorského klubu 1. FC Bad Kötzting. Důležité role zde sehrála nejen rodiná vazba přítelkyně ale i nabídka klubu zajistit hráči dodatečné školní vzdělání.

2019

V sezoně 2018 / 2019 Jakub střílí za svůj klub z pozice defenzivního záložníka 21 gólů a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Zároveň již dříve neobvykle úspěšně zvládl přechod z profesionálního fotbalisty do běžného života, s pomocí klubu dostudoval střední školu a pracuje v německé firmě jako vedoucí nákupu. S manželkou Lisou vychovává dva syny (4 a 2 roky).

Zaujala Vás naše nabídka? Máte další otázky?
Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme zpátky.

Ostatní hráči

I někteří další klienti si prošli podobným vývojem jako Jakub Süsser.

Pokud Vás zajímají další přestupy, naleznete jejich seznam přehledně na stránce Uskutečněné přestupy.